Vlastnosti a funkce

Vlastnosti a funkce

Design

vychází z konstrukce okenní ventilace, nicméně naší snahou bylo vytvořit nenápadný, tichý a spolehlivý systém pro každodenní použití.  

Díky čistému designu přístroje a schopnosti rychle splynout s oknem, SMARWI nenarušuje uspořádání a harmonii prostor, kde je používán.

SMARWI design2

Vizuální přesah hřebene do prostoru lze v případě potřeby efektivně zakrýt pomocí závěsů, nicméně vzhledem k umístění na samotném vrcholu okna, většinou mimo pohledovou rovinu, se SMARWI během několika dnů stává přirozenou součástí řešení domácnosti, navíc elegantním a efektním funkčním technologickým prvkem. 

Snadná instalace

na okna s funkcí výklopné ventilace (Tilt-Turn Windows). Jedná se o běžně používaná okna v Evropských zemích i jinde na světe, avšak méně v USA a některých dalších zemích.

Klíčové vlastnosti konstrukce:

 • Držáky SMARWI jsou opatřeny vysoce kvalitními 3M páskami a umožnují Vám instalaci bez nutnosti vrtání
 • Konstrukce přístroje dovoluje otevírat okno nejen na větračku, ale i do boku ,jako jste byli zvyklí doposud 
 • SMARWI je napájeno pomocí adaptéru, jež se připojuje do krabičky s bezpečnostním tlačítkem
 • Bezpečnostní tlačítko plní i funkce elektronického otevírání, zavírání a fixace ventilace v libovolné poloze
 • Pohyb SMARWI zajištuje velmi tichý a spolehlivý krokový motor
 • Kabel je podél rámu okna přichycen pomocí diskrétních držáků

 

SMARWI snadna instalace

Podrobný návod k instalaci naleznete v sekci Návody

Propracované ovládání

umožní efektivně ovládat ventilaci Vašeho okna pomocí webového rozhraní v chytrém telefonu nebo PC. K ovládání tedy nepotřebujete stahovat speciáůní aplikaci, stačí se přihlásit na vektiva.online nebo si uložit IP adresu SMARWI pro ovládání v lokální síti. SMARWI je vybaven Wi-Fi modulem, díky kterému je možné ho připojit k mobilnímu zařízení, do vaší domácí sítě a k internetu v rámci služby vektiva.online.

Základní ovládání umožnuje:

 • Naplánovat otevírání v čase (minuty, hodiny, dny v týdnu) v libovolných intervalech
 • Nastavit různé plány, pro odlišné situace
 • Zvolit velikost otevření ventilace
 • Přímo ovládat okno (zavřít, otevřít, pozastavit akci)
 • Zjistit aktuální stav okna (otevřeno, zavřeno, atd.)
 • Detailně nastavit SMARWI na Vaše konkrétní okno (síla přidržení, rychlosti, atd.)
 • Řadu dalších individuálních nastavení

SMARWI ovladani

Pokročilé funkce

umožňují definování vlastních aktivit, propojení se sensory, dalšími SMARWI nebo jinými zařízeními. Díky těmto možnostem můžete přizpůsobit své SMARWI přesně vašim potřebám a dané situaci (např. zavírání před deštěm, větrání po dešti, otevírání okna dle teploty, vlhkosti, světla, zvuku, hlídání kvality vzduchu v místnosti, synchronizace vice SMARWI, řízení na základě událostí z dalších zařízení apod). SMARWI lze ovládat pomocí API online nebo v rámci Vaší lokální sítě.  K ovládání je možné využít i Vaše stávající IoT zařízení za předpokladu, že umožňuje odesílat HTTP požadavky.  Příklady použití API naleznete v sekci Příklady použití

Více informací o ovládání naleznete sekci Návody

Pokud plánujete SMARWI ovládat i mimo vaši domácnost, je třeba se zaregistrovat do služby vektiva.online. Zde máte pod svým účtem dostupná veškerá Vaše zařízení. Základní funkce ovládání budou vždy zdarma. Některé prémiové funkce ve službě vektiva.online mohou být v budoucnu zpoplatněny.

Více informací o službě Vektiva Online

SMARWI ovladani2

Dbáme na Vaši bezpečnost a pohodlí. Proto je součásti SMARWI i bezpečnostní tlačítko, umístěné v dostupné výšce na rámu okna. Jeho primární funkcí je zastavit pohyb SMARWI jediným dotykem a je bezpečnostním prvkem.  Má však také další praktické využití. Dokáže ventilaci zavřít, otevřít, uvolnit a zafixovat polohu ventilace.

Více informací o funkci bezpečnostního tlačítka naleznete sekci Návody.

Zůstaňte s námi ve spojení