not ready - Diskuzní fórum - Smarwi - chytré otvírání oken. Pro vytvoření příspěvku se prosím zaregistujte.

not ready

  • esus
  • esus's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
19 Jan 2021 20:43 #660 by esus
esus created the topic: not ready
Dobrý den, s výrobkem jsem velmi spokojen ale bohužel se objevil problém se kterým si již nevím rady. Nějakou dobu byl Smarwi vytažený ze zásuvky a nyní po zapnutí se "asi" správně připojí k wifi a i k vektiva.online. Odtud je pak možné provést kalibraci i jiná nastavení, stejně jako při přihlíšení na Smarwi přes jeho IP adresu v lokální síti. Na úvodní stránce webu však ukazuje stav "not ready" a tlačítka ovládání jsou nefunkční. Nefunkční je i přednastavený plán. Zkušel jsem opětovnou kalibraci i změnit wifi mód. Na routeru jsem si nevšiml žádných blokovaných paketů. Za každou radu budu velmi rád. Děkuji a přeji hezký den.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Hynek
  • Hynek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
21 Jan 2021 13:23 #663 by Hynek
Hynek replied the topic: not ready
Dobrý den,
SMARWI hlásí stav "not ready" v případě, že nedokáže detekovat správně zasunutý hřeben. Potřebovali bychom vědět, zda tento stav hlásí jen na vektiva.online nebo i v lokální síti. Předpokládám, že je tomu tak ve všech případech.

Obecne toto může být způsobeno několika příčinami:
1) Není správně provedena kalibrace. V nějakém kroku bylo neco provedeno spatne
2) Hřeben není správně nalepen (např. je našikmo a z tohoto důvodu při zavření trn hřebenu nestlačí páčku, která indikuje zavírání)
3) Není pohyblivá malá páčka na levé straně(pohled zepředu) - lze zkusit prstem zda pruží
4) Senzor pod touto páčkou je špinavý - je možno zkusit vysát

Pokud se to nepodaří vyřešit, prosím napište nám na support[at]vektiva.com.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Radim Novotný
  • Radim Novotný's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
22 Feb 2021 08:42 #714 by Radim Novotný
Radim Novotný replied the topic: not ready
Dobrý den,

mám podobný problém jako tazatel, ale SMARWI nebylo odpojené od sítě. Okno jsem otevřel přes API (/open) a po nějaké době chtěl zase zavřít, ale nereaguje. Dashboard na vektiva.online i na lokální síti hlásí not ready. Došlo k tomu tedy ve stavu, kdy okno bylo otevřeno přes API a bylo pořád v provozu.

Po nějaké době se mi ho podařilo přemluvit bez restartu, ale už nedokážu popsat co jsem udělal. Souviselo to s dvojitým stisknutím tlačítka, ale myslím, že to nebylo napoprvé... Chápu, že tyto informace jsou celkem k ničemu, příště to zkusím víc sledovat.

Ještě bych měl jiný dotaz, který jsem poslal začátkem února, ale nebyl ještě přidán mezi schválená témata:
Existuje API pro
* zjištění stavu okna (open, closed, fix, paused) ?
* pozastavení a obnovení plánů? (zjistil jsem, že funguje /pause ale ten funguje jako switch, takže nevím jestli je paused a nebo ne)

Děkuji

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Radim Novotný
  • Radim Novotný's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
22 Feb 2021 10:26 #715 by Radim Novotný
Radim Novotný replied the topic: not ready
SMARWI je opět je ve stavu not ready. Tentokrát bylo zavřené a uvědomil jsem si, že se neotevřelo podle plánu.
Na jedno stisknutí tlačítka se nic nestane, ale LED blikne jako obvykle

* API /open odpoví {"code":0,"message":"OK"} ale SMARWI nic
* Dvojklik na tlačítko odblokoval okno
* Na vektiva.online se objevuje správný stav (není fix, při manuálním otevření se stav přepne na open, při manuálním zavření na closed a stále zobrazuje not ready)
* dvojklik už okno opět nefixne (zabliká ale nic se nestane)

Zatím se mi ho nedaří nahodit...

SMARWI je v provozu asi měsíc bez problémů. Problém s komunikací začal až v posledních dnech.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Radim Novotný
  • Radim Novotný's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
22 Feb 2021 10:55 #716 by Radim Novotný
Radim Novotný replied the topic: not ready
tak se to spravilo samo. Zkusil jsem použít API a SMARWI reaguje, not ready už se nezobrazuje, ale nějaký problém tam bude, protože se to stalo za posledních pár dní už několikrát.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Radim Novotný
  • Radim Novotný's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
23 Feb 2021 10:53 #717 by Radim Novotný
Radim Novotný replied the topic: not ready
Omlouvám se, že píšu furt dokola, ale snažím se identifikovat a popsat co nejvíce informací

Zkusil jsem kalibraci - ta funguje přes vektiva.online/app i když tam svítí not ready. Kalibrace proběhla, ale not ready je tam pořád.
Zatím se mi nechce dělat factory reset, ale už to nefunguje od včerejška a nechce se to samo spravit.

1) Není správně provedena kalibrace. V nějakém kroku bylo neco provedeno spatne
Kalibrace teď provedena bez problémů

2) Hřeben není správně nalepen (např. je našikmo a z tohoto důvodu při zavření trn hřebenu nestlačí páčku, která indikuje zavírání)
Hřeben vypadá v pořádku, vektiva.online správně zobrazuje open/closed při manuálním otevírání/zavírání. I když je not_ready tak SMARWI někdy reaguje na BoB (ale jen někdy)

3) Není pohyblivá malá páčka na levé straně(pohled zepředu) - lze zkusit prstem zda pruží
Pruží, při jejím zmáčknutí se na vektiva.online mění open/closed

4) Senzor pod touto páčkou je špinavý - je možno zkusit vysát
zřejmě není, když reaguje

Je ještě něco co bych mohl zkusit?
Děkuji za odpověď

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Stay in touch