Chybová hláška - Window seems to be locked - Diskuzní fórum - Smarwi - chytré otvírání oken. Pro vytvoření příspěvku se prosím zaregistujte.

Chybová hláška - Window seems to be locked

  • jenda
  • jenda's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
31 Dec 2019 09:32 #265 by jenda
jenda created the topic: Chybová hláška - Window seems to be locked
Zdravím,

nedaří se mi zprovoznit otevírání okna bez chybových hlášek. Mám namontované 3 otevírače. 2 jsou naprosto bezproblémové a nemusím se o ně starat. Se třetím mám neustále problémy.
Popis problému:
Okno při otevírání se zasekne asi 3 cm od zavřené pozice a zahlási v aplikaci „window seems to be locked….“.
- Někdy stačí přes aplikaci zavřít okno a znovu jej otevřít
- Když ale místo zavření zmáčknu znovu otevření, posune se o další 3 cm a zase zahlásí stejnou hlášku
- Nelze říct že to dělá vždy, někdy týden funguje bez problémů, někdy den co den se zasekává
Co jsem doposud podniknul:
- Firmware -> je aktuální
- Hřeben -> promazal jsem kloub
- Hřeben -> manuálně jsem otevíral okno a hřebenem ve všech pozicích (nahoře, dole, uprostřed) – fyzicky se nezasekává.
Divné chování:
- Někdy když zapnu kalibraci tak v kroku, kdy se má okno uvolnit a pootevřít se -> následně se má ručně otevřít naplno, tak se otevírá až nadoraz a nezastaví se jen pootevřené. Po restartu zařízení pak kalibrace funguje normálně.
Nemáte ideu, kde by mohl být zakopaný pes? Rád bych si užíval komfortu otevírání / zavírání oken i na posledním okně, nicméně mě to doposud přivádí k šílenství 
Díky, H

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Hynek
  • Hynek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
02 Jan 2020 09:46 #268 by Hynek
Hynek replied the topic: Chybová hláška - Window seems to be locked
Dobrý den,
mrzí nás, že máte s jedním ze SMARWI problémy. Situace kterou popisujete, může být způsobena několika příčinami.
1) Nastavení citlivosti rozeznání zamčeného okna. Toto lze nastavit v Settings/Finetunes, položka Window Locked error trigger. Větší hodnota znamená menší citlivost. Zkuste posuvnik nastavit doprava, zda problem pomine.
2) Problém rozpoznání zavřené pozice pomocí senzoru. V důsledku nepřesného nalepení hřebene vůči držáku nebo v důsledku špatné pohyblivosti páčky senzoru. Na levé straně předního otvoru lze nahmatat páčku, která se při zavření přitlačí pomocí trnu na hřebeni. Páčka musí být pohyblivá a pomocí pružinky se vracet do původni polohy. Pokud tomu tak není, je SMARWI na reklamaci. Pokud pohyblivá je, může být ještě problém ve špatně nalepením hřebenu, kdy ji trn v zavřené poloze nepřitlačí a SMARWI dovření nezjistí. Poté je třeba provést přelepení hřebene. Prosím kontaktujte nás emailem na supportu k dořešení tohoto problému.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • jenda
  • jenda's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
04 Jan 2020 11:49 #269 by jenda
jenda replied the topic: Chybová hláška - Window seems to be locked
Dobrý den,

díky za rychlou odpověď. Senzor je pohyblivý, tím by to tedy nemělo být.

Zkusil jsem změnit nastavení a posunul jsem hřeben. Několik dní to budu pozorovat a kdyby obtíže přetrvávaly, ozvu se na email.

Díky za rady,

J

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Stay in touch