Propojení s netatmo - Diskuzní fórum - Smarwi - chytré otvírání oken. Pro vytvoření příspěvku se prosím zaregistujte.

Propojení s netatmo

  • Tomas Zilvar
  • Tomas Zilvar's Avatar Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
27 Nov 2019 20:16 #253 by Tomas Zilvar
Tomas Zilvar created the topic: Propojení s netatmo
Dobrý den, vyzkoušel jsem vaše zařízení propojit s IFTTT a NETATMO a měl bych dotaz. Lze dělat složitější podmínky? IFTTT umožňuje pouze jednoduché. Například bych chtěl docílit podmínky: otevři okno když je teplota v místnosti větší než 23°C a venku je méně než 23°C a neprší

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Hynek
  • Hynek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
02 Jan 2020 08:37 #267 by Hynek
Hynek replied the topic: Propojení s netatmo
Dobrý den, omlouváme se za pozdní reakci na Váš dotaz. IFTTT skutečně neumožnuje zadávání a vyhodnocování složitějších podmínek. K tomu je lepší podobný API agregátor, Stringify. Návod na propojení s Netatmo připravujeme a budeme ho publikovat na našem webu.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Rostislav Koloušek
  • Rostislav Koloušek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
15 Jan 2021 07:18 #651 by Rostislav Koloušek
Rostislav Koloušek replied the topic: Propojení s netatmo
Dobrý den,
uvažuji o koupi 4ks otevíračů do 4 místností a propojení s meteostanicí Netatmo.
Líbí se mi možnost nastavení větrání na základě hodnot CO2 z Netatmo.
V určitém směru to nahradí větrání vzduchotechnikou, o které jsem dříve uvažoval.
Netatmo mám kompletní + 3 ks přídavných vnitřních modulů.
V místnostech mám plastová otevíravo/sklopná okna (1. 1,5x1,5m, 2. 1,2x1,5m, 3. 0,8x1,5m), v jednom pokoji jsou jen sklopné balkonové dveře (4. 0,9x2,5m).
Na instalaci a propojení bych si asi troufnul sám.
Měl bych tyto dotazy:
1) co se stane, když dítě zavře okno na kliku a nevypnuté smarwi bude chtít otevřít? Přeskočí pohon na hřebeni? Nezničí se, když se to stane vícekrát?
Co když dítě použije na okně mikro ventilaci? Nezničí smarwi kování okna?
2) jaké další apky lze použít místo IFTTT pro propojení s Netatmo?
V programu IFTTT lze zdarma zadat pouze 3 příkazy. To stěží postačí pro 1. okno. Předplatné pro plnou verzi je nyní cca 1000,-Kč/rok. Musel bych to obejít a vytvořit si další 3 účty.
3) lze propojit Netatmo přímo se smarwi? Neuvažujete, že přidáte možnost propojení - něco jako má IFTTT (Webhooks)?
4) Někde jsem četl, že snad uvažujete o zpoplatnění vašeho přístupového rozhraní. Je to pravda? O jaké částce uvažujete?
5) Mám předokenní žaluzie s ovládáním od Somfy iO homecontrol, zatím bez jednotky TaHoma. Máte s ní zkušenosti – dokáže se v ní nastavit i ovládání smarwi?

Děkuji za odpovědi.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Hynek
  • Hynek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
17 Jan 2021 12:37 #657 by Hynek
Hynek replied the topic: Propojení s netatmo
Dobrý den,
postupne k Vasim dotazum:
Měl bych tyto dotazy:
1) co se stane, když dítě zavře okno na kliku a nevypnuté smarwi bude chtít otevřít? Přeskočí pohon na hřebeni? Nezničí se, když se to stane vícekrát?
Smarwi ma detekci zavreneho okna. Motor se po chvili prestane snazit prekonat silu zavreneho okna a SMARWI se prepne do chyboveho stavu a dale se jiz nepokousi okno otevrit. Pokud by toto bylo na dennim poradku, muze dojit k poskozeni. Pro situace kdy k tomu dojde nahodne parkrate je to designovano.
Co když dítě použije na okně mikro ventilaci? Nezničí smarwi kování okna?
Smarwi nema silu poskodit kovani. V tomto pripade se okno opet neotevre a SMARWI skonci v chybovem stavu.
2) jaké další apky lze použít místo IFTTT pro propojení s Netatmo?
V programu IFTTT lze zdarma zadat pouze 3 příkazy. To stěží postačí pro 1. okno. Předplatné pro plnou verzi je nyní cca 1000,-Kč/rok. Musel bych to obejít a vytvořit si další 3 účty.
Bohuzel mate pravdu, spoplatneni IFTTT prineslo radu problemu. Take mame SMARWI pripojeno timto zpusobem k Netatmo. Existuji i jini provozovatele API orchestrace, ale bohuzel se casto meni vznikaji, zanikaji a neni to spolehlive. Alternativou by byla integrace Netatmo po lokalni siti nebo integrace SMARWI i netatmo do Google home apod. Bohuzel jsme nemeli prostor se tomu zatim povenovat. Zkusime to.
3) lze propojit Netatmo přímo se smarwi? Neuvažujete, že přidáte možnost propojení - něco jako má IFTTT (Webhooks)?
Zatim ne, viz vyse.
4) Někde jsem četl, že snad uvažujete o zpoplatnění vašeho přístupového rozhraní. Je to pravda? O jaké částce uvažujete?
Zatim o zpoplatneni neuvazujeme. Zakladni rozhrani je zdarma. V budoucnu je mozna varianta zpoplatnenych sluzeb typu historie vetrani u SMARWI ci teplot atd u senzoru, pripadne vicero planu, jejich zalohovani apod.
5) Mám předokenní žaluzie s ovládáním od Somfy iO homecontrol, zatím bez jednotky TaHoma. Máte s ní zkušenosti – dokáže se v ní nastavit i ovládání smarwi?
Bohuzel s timto resenim zkusenosti nemame.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Rostislav Koloušek
  • Rostislav Koloušek's Avatar
  • Visitor
  • Visitor
27 Jan 2021 08:21 #671 by Rostislav Koloušek
Rostislav Koloušek replied the topic: Propojení s netatmo
Dobrý den,
nakonec jsem koupil 3ks. Včera jsem nainstaloval první a jsem nadšený!
Pracuje jak má - při překročení stanovené hodnoty CO2 v Netatmo otevře okno, po vyvětrání a poklesu CO2 zase okno zavře. V noci 3x automaticky vyvětralo - určitě lepší než mít stále otevřenou ventilačku, mikroventilaci nebo montovat na větrání vzduchotechniku.
Přečtení návodu, montáž, zprovoznění, instalace FTTT, nastavení vč. vytvoření účtů - dohromady napoprvé cca 40minut.
U druhého předpokládám že se vejdu do 10 minut vč. montáže. Účty už jsou vytvořeny, tak jen nalepit, zapojit a nastavit.
Líbí se mi všechny možné nastavení motoru - rychlost posuvu, rychlost dojezdu k rámu, síla, vzdálenost u rámu apod. - zatím jsem nic nenastavoval, funguje to na přednastavené hodnoty, takže také paráda a v létě, jestli se rám trochu protáhne, tak to půjde krásně vyladit.
Škoda, že to není v češtině, nebo jsem ještě nenašel jak to přepnout do CZ. I když výrazy jako "open", "closed", "speed" a podobně zvládne přeložit asi každý.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Stay in touch